… a bolo nám výborne a.k.a. eBF2016 mojimi očami

Začiatok mesiaca November sa už tradične niesol v duchu eBF a odborníci z rôznych kútov Európy smerovali do Ostravy. Tímu z NAR marketing sa opäť podarilo pripraviť priestor, kde sa stretol verejný sektor s firemným a diskutovalo sa aj na témy, ako bude vyzerať nákup o 20 rokov.

 

eBF2016 začala „ne“tradične v utorok večer v galérií, kde sa konala výstava SPOLU II., ktorú tvorili maľby, plastiky a fotografie účastníkov konferencie. Priznám sa, že pri niektorých dielach som sa veru pýtal sám seba, kde som sa flákal, keď sa rozdával talent. Verím, že tím PROEBIZ zostane tejto tradícii verný. Veď posúďte sami… (výstava SPOLU II)

 

ebf2016_1

 

Deň 1.

Prvou novinkou bola Praktik aréna, kde boli prezentované praktické skúsenosti s eAukciami a implementáciou konceptu e-Procurement do firemných procesov. Mali sme možnosť si vypočuť ako sa pomocou eAukcie nakupuje hotel, obmieňa vozový park, ale aj ako nastaviť kritéria hodnotenia dodávateľov tak, aby neklesla kvalita a cena bola pod kontrolou. Vystúpilo tu mnoho rečníkov, nákupcov, ktorí okrem úspechov prezradili aj malé neúspechy a zakopnutia. Hviezdami sály boli už tradične spíkri ako Jan Vašek, Zdeněk Pytlíček, no v ich tieni nezostali ani Miroslav Tapfer a Jiří Róžańský.

 

Program firiem bol tento ročník nesmierne zaujímavý a doslova sme museli voliť cestu „menšieho zla“, keď sme si vyberali prednášky a príspevky, ktoré sme chceli počuť. Lákadlom boli aj zvučné mená spíkrov…. Martin Wiederman, Karel Otýs, Martin Zelinka a pod.

 

ebf2016_2

 

Večer prvého dňa zavŕšil odovzdávaním cien FSA 2016(Fair Sourcing Awards). Ako člen poroty musím poznamenať, že konkurencia bola veľmi silná a určiť poradie nebolo vôbec jednoduché.

Víťazom gratulujem!

 

 

 

Všetkým, ktorí boli nominovaní na FSA môžem odkázať len jedno, GOOD JOB! Vo Vašich organizáciach odvádzate výbornú prácu.

 

Deň 2.

Aj tento deň priniesol jednu novinku a to boli diskusné bloky priamo so spíkrami. Zostava bola opäť veľmi silná a mali sme možnosť si vypočuť „best practice“ z úst Miloša Olejníka, ale aj dvojicu Ondrej Jombík a Tomáš Veit, a „combo“ dvojicu Jan Vašek a Martin Jarábek.

 

Podvečer bol opäť pripravený kvalitný program, ktorý lákal prechádzkou po Ostrave a prednáškou o architektúre Ostravy, prípadne bola na výber návšteva výstavy Československé moderné umenie.

 

Deň 3.

Ani tento deň sa neobišiel bez novinky tzv. okrúhle stoly, Každý stôl mal vopred zadanú tému a spíkrov a účastníci konferencie si mohli vybrať na akú tému chcú diskutovať. Stôl pri ktorom som sedel, Trendy v nákupe, mal veľmi živú a pútavú atmosféru. Bolo zaujímavé počuť, aké trendy vnímajú kolegovia z tradičných, dlhoročne pôsobiacich firiem a naopak kolegovia z mladších IT firiem.

 

ebf2016_3

 

Každopádne sme sa zhodli na tom, že výzvy, ktorým budeme čeliť nebudú vo forme nových nástrojov a aplikácií, ale v zmene nášho chápania nákupu a pozície nákupu vo firmách.

 

 

 

Na záver…

eBF2016 hostila tento rok viac ako 400 profesionálov v oblasti nákupu s medzinárodnou účasťou. Spíkri hovorili na témy národnej a európskej legislatívy, prezentovali nové trendy a inšpiratívne riešenia. Aj napriek vysoko profesionálnemu prístupu organizátorov a spíkrov si dokázala eBF udržať príjemnú a priam rodinnú atmosféru. A tak si okrem nových nápadov a motivácie, odnášam aj množstvo príjemných spomienok a nových priateľstiev.

 

Tento ročník eBF sa mi osobne veľmi páčil a môžem ho len odporučiť. Aktuálne „doma“ nič lepšie nenájdete 😉

 

See you soon… eBF2017 😉

 

… trochu PR na záver 🙂

 

ebf2016_4

print