Ako netlačiť „drahé“ faktúry

V praxi sa bežne stretávame, že sa šetrí na každom kroku. Firmy nakupujú lacnejšie služby, škrtajú rozpočty na marketing, obmedzujeme výdavky na zamestnanecké benefity a žiaľ šetríme aj na mzdách a odmenách pre zamestnancov….

Mohol by som pokračovať ďalej a vymenovať množstvo oblastí a položiek, na ktorých sa firmy dnes snažia ušetriť. Ale to nie je mojím cieľom. Cieľom tohto príspevku je ukázať, že keď sa rozhodneme vo firme šetriť, treba začať pekne “ od podlahy“.

Pri rozhovoroch s Vami ako príklad často uvádzam kancelársky (kopírovací) papier kancelárske pomôcky.

Kancelársky papier vnímame vo firme ako samozrejmosť. Každý vie kde ho nájde a keď si potrebujem niečo poznamenať a zapísať, tak stačí otvoriť zásobník na tlačiarni a vybrať si koľko potrebujem.

 

Ako teda začneme šetriť?

Áno, môžeme obmedziť spotrebu. Je to dlhodobý proces „výchovy“ zamestnancov, aby si začali vážiť túto vo firme takmer „neobmedzenú“ položku.

Druhá možnosť je pozrieť sa na ceny, za ktoré nakupujeme.

Položme si otázky:   Koľko vás stojí 1 balík (500 listov) papieru A4? Platíte za 1 balík (bez DPH) 3 EUR, 5 EUR, 8 EUR alebo viac ako 10 EUR?

Žiaľ často sa stáva, že ak nakupujete papier od spoločnosti, ktorá Vám prenajíma aj tlačiarenské stroje, tak sa nachádzate v tej vyššej cenovej hladine. Tu je priestor na Vašu otázku … Prečo? 

Stretávame s odpoveďou, že vám predávajú papier v prémiovej kvalite, s vyššou hustotou, bielosťou a pod…

Na tom by nebolo nič zlé, no potrebujete tlačiť objednávky, faktúry, internú dokumentáciu a smernice na prémiovom papieri? Nestačil by na to menej kvalitný, no stále bežne používaný (označovaný ako kopírovací, 80g) papier za napr. 3-5 EUR za balík? Koľko % vašej tlače je potrebné tlačiť na papier prémiovej kvality?

 

Ušetrite až 50% nákladov za papier!

Ako ušetriť ešte viac?

Dnes máme na Slovenskom trhu širokú sieť veľkoobchodníkov s kancelárskym papierom a kancelárskymi pomôckami. Využite to a začnite si porovnávať cenové ponuky. Najjednoduchší spôsob ako to urobiť je využiť dnes už bežne dostupnú službu elektronická aukcia. Je to rýchly a transparentný proces na získanie cenových ponúk, ich porovnanie a v konečnom dôsledku aj na vyjednanie ceny pre vás.

Porovnávajte cenové ponuky

Takto sme sa pozreli na spotrebu papier u klienta a zistili sme, že pri ročnej spotrebe viac ako 140 000 balíkov dokážeme ušetriť až 50 000 EUR (ukážka z praxe).

Tak prečo by ste nemohli začať šetriť aj vy? 😉

print