Je najvyšší čas vymeniť kartón a lepenku za plastové prepravky a boxy.

Píše sa rok 2017 a Vy stále v rámci Vašej prepravy a logistiky používate lepenku a kartón ako obalový materiál?! Okrem toho, že znášate relatívne vysoké poplatky za spracovanie a odvoz odpadu, poplatky do recyklačných fondov, tak aj zaťažujete životné prostredie neustálou produkciou odpadu.

 

Hovoríte si… to sa nedá! My sme špecifický a pod? Dá sa to, len treba poznať aktuálne riešenia a produkty výrobcov na domácom i zahraničnom trhu.

 

Však napr. také automobilky už dnes vo veľkej miere nahradili lepenku a kartón za plastové prepravky a to dokonca do takej miery, že si vytvorili vlastný štandard prepraviek. A tak tu dnes máme štandardy ako ODETTE-GALIA, KLT, LWB a pod. Čiže okrem toho, že každý štandard sa využíva na iný typ prepravovaných komponentov, dielov a súčiastok, tak sa dokonca stretávame aj s preferovanými štandardmi pre automobilky z Francúzska, Nemecka a pod.

 

 

A tak celá sieť distribútorov a subdodávateľov namiesto kartóna a lepenky nakupuje plastové prepravky, ktoré využívajú v rámci prepravy opakovane.

 

Výhodou takéhoto obalu je jeho spratnosť (napr. skladacie prepravky), pevnosť a trvácnosť. Takže namiesto toho, aby ste nakupovali neustále nové lepenkové obaly, tak využívate Vaše plastové prepravky.

 

 

Výhodou týchto obalov je aj to, že ich viete jasne a zreteľne označiť Vašim logom alebo názvom spoločnosti a tak máte istotu, že sa obaly vrátia k Vám.

 

Ďalšou nepopierateľnou výhodou je široká škála príslušenstva ako napríklad, veká prepraviek, držiaky štítkov, klipy, samolepiace obálky a pod. Pri tých skladacích dokonca dokážete nakúpiť náhradné diely a prepravky tak opraviť a zaradiť späť do prepravy, čím nešetríte len zdroje Vašej spoločnosti ale aj životné prostredie.

 

 

Samozrejme okrem prepraviek, existuje množstvo iných riešení od plastových paliet a príslušenstva až po napr. skladacie prepravné kontajnery na platforme plastovej palety a pod.

 

Aj tu nájdete množstvo riešení, tak aby boli naplnené Vaše potreby v oblasti zabezpečenia tovaru pred poškodením a ekonomickej návratnosti z opakovaného využívania obalov.

 

A čo dodať na záver? Do článku som uviedol iba pár príkladov, no výrobcovia ako napr. Schoeller Allibert, SmartFlow a pod. Vám vedia ponúknuť riešenia presne na mieru a podľa Vašich potrieb.

 

A ak si s touto problematikou neviete rady, stačí nás kontaktovať a my zabezpečíme celý proces nákupu k Vašej spokojnosti rovnako, ako sme to zabezpečili aj pre spoločnosť Nobel Automotive Slovakia.

 

Pre viac informácií napíšte na info@bmgroup.sk

 

Zaujal Vás tento článok a radi by ste sa dozvedeli o trendoch vo firemnom nákupe viac? Prihláste sa a odoberajte náš NEWSLETTER!

 

Páči sa Vám môj príspevok? V tom prípade prosím LIKE 😉

 

Zdroj obrázkov : https://www.schoellerallibert.com/

print